Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
546 postów 3536 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Dramat Polski – Akt I - Kredyty

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Preludium dla przypomnienia: Współczesnym światem rządzą całkowicie niepodzielnie pieniądze. I ludzie, którzy mają monopol nad emisją i dystrybucją pieniądza.

Obecne praktyki udzielania kredytów, powszechnie stosowane przez Banki w Polsce, są zazwyczaj oszustwem w ofertach, umowach, jak i ich realizacji.Działalność ta, jest niezgodna z prawem UE (ale za jej cichym przyzwoleniem). Wszystko jest robione - w imię maksymalizacji zysków Banków, które są… też własnością krajów UE. Ale skoro to Banki systemu kontroli UE – mogą robić co chcą. To jest całkowita kompromitacja naszego systemu bankowego.Wiadomo – Cel uświęca środki.

Najpewniejsza, najbardziej opłacalna, obecnie stosowana metoda kontroli państw i ludzi odbywa się za pomocą rozmaitych manipulacji finansowych. Najprostszym przykładem są „tanie” kredyty. „Decydenci” po przejęciu kontroli nad majątkiem naszego kraju: bankami, handlem, pracodawcami, wywołują kryzys gospodarczy a następnie uzależniają kredytowo - jak największą grupę społeczną.

Poniżej analiza „oszustw kredytowych” wg P.Wojciecha Sawickiegona bazie ofert różnych banków.

Założenia: Całkowitakwota kredytu 1.000 zł, prowizja 100 zł, ubezpieczenie 200 zł, odsetki 500 zł.
Podane są też: oprocentowanie, lata i RRSO.(Informacje na podstawie "reprezentatywnych przykładów" w ofertach banków - marzec 2013 r.) A więc:

 1. Kredyt Bank, Neo Bank, BGŻ, ING Bank, Eurobank, Pocztowy, Millenium, Skok Stefczyka: Prowizję i ubezpieczenia, płacimy gotówką, czyli naprawdę pożyczamy700zł. Raty i odsetki naliczane od 1.000zł.Całkowita kwota do zapłaty =(1.000 + 100 + 200 + 500zł) = 1.800 zł.Rachunek zgodny z wymaganiami polskiej Ustawy o Kredycie Konsumenckim, wg. której:"całkowita kwota do zapłaty to suma całkowitej kwoty kredytu i jego całkowitego kosztu".

Oferty te są zwykłym oszustwem – albo skrajną lichwą.Absurd podwojonych kosztów. Klient dostaje 700 zł ado zapłaty ma 1.800zł. Koszt kredytu, wypada 1.100 zł, czyli 163%.

 1. Raiffeisen, Polbank, CitiHandlowy:Prowizja i ubezpieczenie potrącane są przy wypłacie z kwoty kredytu - więc„do ręki”- 700 zł. Całkowity koszt: 100 + 200 + 500= 800 zł.Całkowita kwota  do  zapłatywynosi700+ 800zł=1.500 zł... wydaje się logiczna, zgodna z Ustawą, jakosumakwoty otrzymanej i kosztów. Też oszustwo tylko mniejsze = 114%!!
 2. Bank PKO BP, ma system mieszany: prowizję płaci się gotówką, ubezpieczenie potrącane jest z kredytu, wielkość całkowitej kwoty do zapłatyjest uśredniona. Koszt kredytu 135%. Dla UOKiK, taka oferta jest zgodna z ustawą.
 3. Credit Agricole, BNP Paribas, FMBank: Cały kredyt jest deklarowany kwotą - "do ręki"!. Odsetki są naliczane od kwoty kredytowanej, czyli bez prowizji i ubezpieczenia. Brawo! Ale… jest to w sprzeczności z naszą Ustawą kredytową, choć tak właśnie logicznie powinno to być. Wielkość rat i odsetek porównujemy z tym co otrzymujemy "do ręki". Jasne i zrozumiałe. Nie, jak w innych bankach, mamy kwotę "umowną", z dużymi ukrywanymi opłatami.
 4. Get-in Bank, oferowana całkowita kwota kredytu to kwota "do ręki", jak wyżej, a na koszt do zapłacenia ubezpieczenia zawierany jest drugi odrębny kredyt (jasne i zrozumiałe !!!).
 5. Pekao SA: w ofercie nie ma opłat dodatkowych -koszty pożyczki = oprocentowanie i odsetki. Całkowita kwota kredytu jest  kwotą "do ręki"!Ubezpieczenie, jest osobną decyzją Banku, którynie używa określenia"całkowitej kwoty kredytu"a "kwotę wypłaty" i odsetki liczy od "kwoty kredytu". Należy niewątpliwie Bank PEKAO SA za to pochwalić.
 6. Deutsche Bank, Santander, Meritum, BPH, FM Bank nie podają w ogóle reprezentatywnego przykładu, co jest naruszeniem Ustawy. Alior Bank, BOŚ ukrywają niektóre elementy (ale te banki używają określeniakwota pożyczki”, rozumianej jako "kwota do ręki"jak pkt. 4,5,6).

 

 

Banki w Polsce nie mają wprawdzie monopolu kredytodawców, ale mają absolutną kontrolę rynku. Ostatnio, namnożyło się wiele „Instytucji”, które oferują tanie albo niemal „darmowe” pożyczki. W gruncie rzeczy ta „wolna amerykanka finansowa”- proces okradania społeczeństwa, możliwa jest z powodów braków systemowych: braku wiedzy, prawa, nadzoru bankowego. Nadzoru Państwa.

Niektóre typowe oszustwa reklamowe innych kredytodawców:

1.   Często „Banki” w ofercie reklamowej podają kwotę kredytu i raty, bez kosztów i dopłat takich jak np. prowizja, ubezpieczenie. W rzeczywistości spłaty kredytu są powiększane o utajone koszty. Tak było np. w PKO BP w 2011 r - co było przedmiotem kilku pozwów sądowych o oszustwo.

2.   Czasem „Banki” podają na plakatach reklamowych BARDZO niskie oprocentowanie i prowizję. Potem okazuje się, że parametry się wykluczają i kredyt jest jednym z najdroższych na rynku. (Kwota obowiązkowego ubezpieczenia oraz koszty manipulacyjne, to np. 63%!!! - wielkości kredytu, a oprocentowanie rzeczywiste aż 37,13%)

3.   Oferta kredytu łącząca koszty poza odsetkowe, w zestawieniu z podawanymi ratami i sumą odsetek wygląda atrakcyjnie. Ale…to fałsz. Klient o potrąceniach z wypłaty czy też („dopłatach”), dowiaduje się zawsze - po podpisaniu umowy. Kiedy „dopłaty” są kredytowane, raty okazują się większe. Na tym polega to "legalne" oszustwo w ofertach.

4.   Najgorszy fałsz mamy w "rankingach", w których „dopłaty” są pomijane. Procenty niewiele mówią, tak jak preferowane RRSO, które „ukrywa” koszty „wygody” rat równych. Błędne Ustawy i definicje sprzyjają oszustwom, kredytodawców – szczególnie są widoczne w niewielkich, tzw. „chwilówkach” - krótkoterminowych pożyczkach –”. Czasem kilka tysięcy procent w skali roku. Ale zdaniem Nadzoru i prokuratury – to jest zgodne z prawem, Ustawą.

W Polsce „każdy więc orze jak może”. W każdym banku jest inaczej.Jak porównać, wybrać ofertę kredytową. Trzeba być naprawdę dobrym matematykiem z wiedzą finansisty, aby zorientować się i wyliczyć z ofert oraz sformułowań banków: ile dostajemy do ręki i jakie są koszty kredytu. Często nie radzą sobie z tym konsultanci bankowi. I to wcale… nie jest rezultatem konkurencji. W Polsce, Kredytodawcy wykorzystując prawie całkowity brak nadzoru i kompletne „bezprawie” systemu, prześcigają się w walce o to - jak najlepiej oszukać i wykorzystać rynek oraz własnych klientów… Niewiarygodnym podsumowaniem analizy sytuacji kredytowej, jest fakt, że Państwo im w tym pomaga. Instytucje Państwa, stworzone dla nadzoru, działalności Banków (KNF i UOKiK), działają chyba jako zasłona dymna – po to aby „legalizować” oszustwa rynku finansowego.                      

Rozbieżność ofert banków w Polsce jest właśnie bezprawiem, spowodowanym brakiem nadzoru. Chyba celowo więc brak jednoznacznej definicji:„Całkowitej kwoty kredytu”(Art.5, p.7 Ustawy). Według oryginalnego tekstu Dyrektywy Komisji UE: „Całkowita kwota kredytu - to kwota wypłaty”Dopłaty - są kosztem kredytu. A w Polsce całą kwotę kredytu łączy się z kosztami dodanymi, „tworząc” pojęcie - „Całkowitej kwoty do zapłaty” -błędną definicję(jw.p.8), określanej sumą całkowitej kwoty kredytujako… całkowitego kosztu.

Inny absurd: Dyrektywa Komisji UE określa RRSO jako: stosunek kosztów do wypłaty. W Polsce zmieniono definicję na stosunek kosztów do „całkowitej kwoty kredytu” (Zał.Nr.4 do Ust, p.1). Natomiast we wzorze (pkt.2.Ckw), jest jak w oryginale dyrektywy UE. (rozbieżność pojęć w obrębie dwóch akapitów). W rezultacie mając dwie definicje całkowitej kwoty kredytu, jedną dla kredytu, (oferowanego klientowi pożyczkę wraz kosztami) a inną dla obliczenia RRSO, czyli kwotę wypłaty. Określenia są niby równoznaczne, w praktyce bankowej jednak jest odwrotnie.

Wielokrotnie indagowane UOKiK/KNF twierdzą: „wszystko jest w porządku”. Dla zachowania pozorów, próbują skorygować swoje błędy, na parę dni, przed wejściem w życie Ustawy. Robią to tak nieudolnie, że banki odmawiają zastosowania się do zmian! Banki wiedzą: „dopłaty nie mogą być kredytowane” – ale…zwyczajnie „udają głupa”.

Postawa UOKiK świadczy o arogancji Urzędu wobec prawa, lekceważeniu zdezorientowanego społeczeństwa. Jednocześnie KFN/UOKiK i prokuratura oddalają zarzuty o matactwo banków stwierdzając: „To zasada swobody gospodarczej" i że: "na gruncie polskiego prawa obowiązuje zasada swobody zawierania umów".

KNF i UOKiK, Prokuratura w ogóle nie reagują na oszustwa kredytodawców, a powinny one przecież właściwie być ścigane „z Urzędu”. Tak jak wszystkie inne pospolite oszustwa.

Przykład Pana Wojciecha Sawickiego, jest wymownie jednoznaczny. Zgłosił on kilka przykładów oszustwa Banków do UOKiK i KNF. Obie instytucje zareagowały… brakiem reakcji, odsyłając go po sprawiedliwość do „Wymiaru Sprawiedliwości”. A tam sprawę całkiem „utopiono”. Prokuratorzy zasłonili się „małą szkodliwością czynu”, umarzając postępowanie naruszające Art.138c Kodeksu Wykroczeń i Art. 12 Ustawy o Cenach. Polskie Sądy oczekiwały zaś...„udowodnienia szkody”, co w takiej sytuacji było niemożliwe. Fakt oszustwa jest dla Sądu bez znaczenia. Powód nie miał interesu prawnego, „nie był poszkodowany”. A jeżeli ludzie dają się oszukiwać? Jeżeli biorą kredyt, patrząc na plakat, kierując się reklamą, która jest zaplanowanym oszustwem np. z „wysokością fałszywej raty”, wiedzą co robią – ich strata, działają przecież świadomie. Sąd orzeka winę kredytobiorcy.

Wnioski: Rząd, KNF i UOKiK, (nadzór) i Wymiar Sprawiedliwości - utrzymują taką sytuację celowo, aby nie przeszkadzać bankom w zyskach i w naciąganiu kredytobiorców na koszty.  Całkowita Anarchia, systemowe oszustwo. Ale zgodne z Prawem, polityką Rządu.

Dyrektor jednego z dużych banków stwierdził wprost, że „gdyby oferty podawały prawdę, to nie byłyby atrakcyjne na rynku. Nikt nie wziąłby kredytu”. To potwierdza rzeczywistość.

Paradoksem obecnej sytuacji jest również fakt, że Polska…zapewne zostanie niedługo ukarana finansowo, „za brak nadzoru finansowego” i za tak jawne odstępstwa od Dyrektyw UE. Ale któż by się tym martwił - liczy się interes- teraz. Za błędy Rządu, Nadzoru, Urzędów i tak zapłacą podatnicy.

Wniosek końcowy: Suwerenność Polski jest absolutnie deklaratywną fikcją, utworzona na potrzeby propagandowe - namiestników zarządzających Naszym Krajem - na zlecenie i pod całkowitą kontrolą UE Niemiec. Przy aktywnym wsparciu elit politycznych, liderów i Partii Republiki Okrągłego Stołu, zakończono wstępny etap: „Transformacji ustrojowej”.

Równoległy proces grabieży, „premedykacji”, prowadzący do likwidacji RP, dobiega też już końca.

Są w Polsce media: prasa, TV, wielu fachowców, ale NIKT na ten temat Banków, kredytów jakoś nie chce pisać i pokazywać przykładów działalności. To temat „tabu – świętych krów”. No bo przecież każdy, kiedyś potrzebuje pieniędzy, kredytu. Tak jakby obowiązywał ZAKAZ. Taka smutna ta nasza rzeczywistość. Tymczasem powszechny brak wiedzy kredytowejjest dodatkową zasadniczą przyczyna zła.

Czy taka jest postawa rządzących albopolityka banków, od której są wszyscy uzależnieni? Kto rządzi naszym krajem? Cóż, może lepiej jest trzymać społeczeństwo w nieświadomości. Po co ludzi martwić?. Lepiej pokazać trzęsienie ziemi w Japonii, taniec z gwiazdami, czas na miłość, albo klan.

A TO ŻE POLSKA ZBANKRUTOWAŁA I STRACIŁA NIEPODLEGŁOŚĆ. Kogo to obchodzi.?

Przyjdzie walec Unii Europejskiej Niemiec i wyrówna!!!

Koniec Aktu IKOMENTARZE

 • Oszustwo - wmawanie ludziom że nie muszą myśleć!
  Najgorszym oszustwem jest wmawianie ludziom, że nie muszą samodzielnie myśleć, że istnienie urzędów, ustaw czy nadzorów zwalnia od samodzielnego myślenia.
  Gdy zaś ujawniają się konsekwencje braku myślenia to główną przyczyną staje się zbyt mała liczba urzędów, ustaw, nadzorów i regulacji. Wystarczy wprowadzić kolejne urzędy, ustawy czy nadzory i nadal samodzielne myślenie będzie umiejętnością całkowicie niepotrzebną.
 • !@#$
  A dlaczego nie zapobiegają temu polskie służby specjalne?

  Bo nie ma czegoś takiego jak POLSKIE służby specjalne.

  Jak słusznie zauważył Autor - rządy sprawuje 5 niemiecka kolumna

  Polecam obejrzeć mapę na końcu strony...

  http://werwolfcompl.blogspot.com/p/blog-page_1.html
 • EDUKACJA ...
  Uczniowie w szkołach (najlepiej gimnazjum i liceum) powinni być uczeni ODPORNOŚCI na prymitywną reklamę wyłudzającą wręcz pieniądze.

  Dotyczy to nie tylko banków i ubezpieczycieli, ale w ogóle całego systemu wciskania ludziom kłamstw pod pozorem reklamy produktów.

  Oczywiście Wolny Rynek obowiązuje wszystkich, więc ci oszuści mogą działać, ale taka edukacja spowodowałaby wyschnięcie tego źródełka - po obfitej "Amazonce" płynącej do kieszeni tych grandziarzy pozostałoby coś na kształt wyschniętych koryt rzek na Saharze ...
 • @Ultima Thule 10:20:24
  Jasne jak słońce.
  Nie walczmy o uczciwość gier liczbowych. One - jako uczciwe - nie mają racji bytu.

  Walczmy o wprowadzenie do powszechnej edukacji (PRZEDMATURALNEJ) - podstaw prawa i postaw ekonomii -(UZNAJĄC, ŻE EKONOMIA TO GRA LICZBOWA!!!).

  Progam "matematyki" - ograniczmy do "rachunków" i logiki - niezbędnych do zrozumienia zarysu prawa i ekonomii.

  Gdyby się to udało - dokonalibyśmy rewolucji w pracy u podstaw - dla narodu polskiego.
 • W uzupełnieniu do BTadeusz 10:44:05
  Powyższe poskutkowałoby zdjęciem odium z "wolnego rynku".
  Nagość króla stałaby się legalna i oczywista.

  Opieka państwa nad oszukanymi z niewiedzy - stałaby się BEZPRZEDMIOTOWA.
 • W 2006 roku na wniosek PiS Sejm powołał Bankową Komisję Śledczą
  Za powołaniem komisji głosowało 148 posłów Prawa i Sprawiedliwości, 50 Samoobrony, 29 Ligi Polskich Rodzin, 22 Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz 2 niezrzeszonych. Przeciw głosowało 118 posłów Platformy Obywatelskiej, 47 Sojuszu Lewicy Demokratycznej, 1 Ligi Polskich Rodzin oraz 2 niezrzeszonych.

  22 września 2006 Trybunał Konstytucyjny orzekł, że część przepisów uchwały Sejmu w sprawie powołania bankowej komisji śledczej jest niezgodna z Konstytucją. Skutkiem orzeczenia Komisja ma znacznie mniejsze kompetencje (z siedmiu punktów określających kompetencje Komisji Trybunał Konstytucyjny uznał cztery w całości niezgodne z Konstytucją, a trzy częściowo niezgodne z Konstytucją). Według Prezesa Trybunału Konstytucyjnego Marka Safjana Komisja w obecnej formie nie może dalej działać, wzywać na przesłuchanie ani podejmować żadnych innych czynności prawnych. Przewodniczący Komisji Artur Zawisza powiedział, że najbardziej rozsądnym będzie, jeżeli Komisja nie będzie wzywała kolejnych świadków do czasu kiedy Sejm ustosunkuje się do orzeczenia.

  Takie są fakty. Jak widać nie wszyscy politycy pogodzili się z "nowym ładem bankowym" i jego skutkami dla Polski i Polaków.
  Myślę, że do tej sprawy wkrótce powrócimy.
 • Lichwa i NĘKANIE przez Bankowców
  Poślzgnąłeś się w życiu, strata pracy lub inny przypadek losowy.....
  UWAGA oto co spotyka wielu z nas....
  Lichwa i NĘKANIE staje się nagminna, pożyczkobiorca jest jakby "ubezwłasnowolniony" w szponach Bankowca.

  Ponieważ tak naprawdę nic nie jest jasno uregulowane prawnie, więc w momencie kiedy bierzemy jakąkolwiek pożyczką w BANKU w POLSCE, NIE WIEMY CO PODPISUJEMY, ponieważ poza papierkiem są możliwe inne metody pastwienia się nad kredytobiorcą przez kredytodawcę.
  Często jest wo widoczne "między wierszami" jedynie umowy-cyrografu jaki mamy w ręku.
  Jedna z metod to WYDZWANIANIE DZIEŃ w DZIEŃ, aby przypomnieć "dłużnikowi" jakim jesteśmy, że mamy opóźnienie, a zaczynaja to robić od 5-go dnia po dacie i dzień w dzień.
  Bank pobiera za każdy dzień opóźnienia w spłacie raty umówioną procentową "karę".
  Bankom w Polsce to nie wystarcza i zadłużają nas dodatkowo na wszelkie możliwe sposoby .
  Mozliwości jest multum, tu podaję kilka
  - Wysyłają listy zwykłe, za które pobierają oczywiście pieniądze (PKOsa 20zł/list a może wysłać nawet dwa w miesiącu).
  - Wysyłają listy polecone, za które pobieraja oczywiście pieniądze.
  - Dzwonią od godziny 7-mej rano do 21 aby przypomnieć, że jest opóźnienie.
  - Grożą obowiązkiem zwrotu CAŁEJ zaciągniętwej kwoty, wraz z odsetkami, pomimo, że nawet nie ma jednego m-ca opóźnienia.
  - Grożą wejściem na hipotekę jesli dłużnik coś posiada innego, pomimo że nie ma nawet miesiąca opóźnienia.
  - nachodzą Cię w Twoim domu
  - naliczają kary gdzie się da i ile się da
  Powstaje Układ Zamknięty Nękania-Zadłużania Ofiary tak aby nie mogła się wyplątać.

  Lichwa i Terror opanowuje dłużnika.
  Często Banki za wszelką cenę tymi metodami próbują przejąć już spłaconą prawie całkowicie wlasność.
  Uwaga, szczególnie takie NATARCZYWE-LICHWIARSKIE-zachowanie Banków następuje, w końcowym stadium spłat zaciągnietej pożyczki.

  POLAKU, zanim weźmiesz pożyczkę w jakimkolwiek Banku w Polsce, zastanów się mocno i długo zastanów się.
  Bierzesz pożyczkę, stajesz się dla Banku Potencjalnym "Przestępcą" którego moga scigać, nękać na wszelkei sposoby, jeśli Pożyczkobiorcy to się podoba.
  Bierzesz pożyczkę, podpisujesz, i w tym momencie wyrok na samego siebie i stajesz się więźniem, niewolnikiem, ot po prostu NIKIM.
  Napewno jednak jesteś OFIARĄ SYSTEMU, który pozwala na ten "bandytyzm urzędniczy" w którym wysługują się młodą nowo przeszkoloną kadrą, którą zatrudniono na "umowy śmieciowe".
  To też metoda, Ofiary nękają Ofiary.
  Do prawdziwego zleceniodawcy TWOJEGO PIEKŁA, bo ośmieliłeś się pożyczyć pieniądze a masz przejściowe problemy, NIGDY NIE DOTRZESZ.
  Tak naprawde NIE WIESZ kto TWOJE ŻYCIE zamienia w PIEKŁO i się nigdy nie dowiesz.
  Pozostanie to tajemnicą bankową.

  Autor tego artykułu ma rację.
  Mam nadzieje, że cześciej będziemy alarmowali i walczyli z Bezprawiem stosowanym przez Bankierów
 • @Autor
  Zgadzam się w 100%, ze nadzór finansowy w Polsce toleruje oszustwa banków i innych instytucji finansowych.

  Tutaj przykład megaprzekrętu:

  http://rebeliantka.nowyekran.net/post/92617,gracz-roku-2007-leszek-czarnecki-i-minister-finansow-rp-kontra-inwestorzy-gieldowi
 • "Za błędy Rządu, Nadzoru, Urzędów i tak zapłacą podatnicy."
  i nie tylko w bankowości,

  przestępstwa gangsterów opłacających polityków dotyczą wszytkich dziedzin życia,

  a Polacy ? za PRLu nie wstydziłem się, że jestem Polakiem, ani w kraju, ani za granicą, a teraz ...... brak słów.
 • @programista 09:54:02
  co Ty pie......
  nie zdajesz sobie sprawy, że wielu ludzi zostło przymuszonych do kredytu przez gardłową sytuację ?

  A nie mają wyboru, w każdym banku podobnie, mafia, zmowa .....

  i pamiętaj, że pożyczka od cioci jest opodatkowana, aby nie robiła bankom konkurencji.
 • @Ultima Thule 10:20:24
  Ty ciągle o swoim absurdzie.

  większość ludzi nie ma wyboru, musi zawrzeć niekorzystną umowę,

  na tym polega mafijny system wolnego rynku.
 • @Marek Lipski 10:51:13
  No to zdecyduj się,
  właściciele banków niemieckich i polskich życją w USA, czy w Rosji?
 • TO PRAWDZIWY DRAMAT POLSKI !
  Jesteśmy już przegrani.Krajem rządzi tuskokurestwo,które akceptuje gangrenę bankową,Polacy czują zniewolenie finansowe ale nie potrafią się bronić,wielu nadal zadłuża się a perspektyw jak określają brak !Z szacunkiem do autora tekstu,ale wątpię czy samo pisanie o kanałach finansowych bez zdecydowanych działań jest jakimkolwiem panaceum !Stwierdzam,że naród zmęczony jest walką o przeżycie zaczyna tracić chęć do walki ze zdeprawowanym system d"y"mokratycznym ! Być może czeka on na równoległe ogniska zapalne w innych krajach Europy by zmiejszyć ryzyko niepowodzenia. Należy brać pod uwagę,że trzeba będzie dokonać działań pozaparlamentarnych by usunąć rządzącą swołocz polityczną dla odbudowy moralnej i ekonomicznej Polski !
 • rozumiem że jak już będzie ten wymarzony przez Pana "nadzór państwa'
  to każdy będzie mógł oskarżyć w/w o jego brak lub niedoskonałość ? Przecież państwo już ma monopol na udzielanie pozwoleń na otwarcie banku - czy to coś zmieniło ? Czy monopol państwa na wydawanie "praw jazdy" zapobiega wypadkom drogowym ???
 • @interesariusz z PL 12:05:39
  Co to jest "przymuszenie do kredytu przez gardłową sytuację"?
  To chyba takie właśnie pie...
  Kredyt nie jest rozwiązaniem na żadną gardłową sytuację, to jedynie niewielkie przesunięcie w czasie, powodujące po chwilowej uldze jedynie nawarstwienie problemów.
  Myśleć, myśleć, jeszcze raz myśleć.
  Natura po to dała człowiekowi mózg, by go używał i dzięki temu żył. Nic człowieka nie zwalnia z troski o zapewnienie własnej egzystencji.
 • @Ultima Thule 10:20:24
  A czym by się zajęli permanentni "zatroskańcy"?
  Z czego by żyli???
 • @Ryszard Opara
  Witam

  Cykl Pańskich artykułów i własne obserwacje nie pozostawiają złudzeń - światem obecnie rządzi finansjera. Żadne rządy krajowe nie odważają się otwarcie wystąpić przeciwko tej sytuacji. I banki są bezkarne. To, co obecnie oferują, to czystej wody lichwiarstwo.
  Banki są instytucjami o najniższym kredycie zaufania. I słusznie. Ich pazerność i arogancja przekroczyły wszystkie granice.

  Pozdrawiam
 • @Marqus 12:19:26
  Trafne...
  Należy przywrócić naukę czytania.

  Bo po niniejszych wpisach wygląda, że z pisaniem jakoś jest.
  Z czytaniem - jakby gorzej.
 • @interesariusz z PL 12:07:05
  co to ma wspólnego z Wolnym Rynkiem ???

  Mówisz o wadach socjalizmu i interwencjonizmu i nazywasz to "wadami Wolnego Rynku" ???

  Czy ty masz jakiś rozum ???
 • Bankokracja
  Panuje bankokracja, korpokrajca i partiokracja, a człowiek, to niewolnik systemu. O bankokracji: http://media.wp.pl/kat,1022939,wid,10492865,wiadomosc.html?ticaid=110b3d
 • Co do kredytów
  Tu mamy największy dług

  http://adam-czlowiek.blogspot.com/2013/06/245-20-maja-2013.html
 • @Marqus 12:19:26
  Panie Marqus,

  Państwo jako struktura powinno spełniać rolę służebną i opiekuńczą wobec własnych obywateli. Państwo powinno dbać o szeroko pojęte interesy oraz bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne Narodu.

  Jeżeli Państwo tego nie robi - nie wywiązuje się ze swoich podstawowych zadań - kraj traci suwerenność - ginie.

  Tymczasem w Naszym Kraju, Banki, kredytodawcy robią co chcą - jak pisałem, obowiązuje "wolna amerykanka finansowa" a Rząd, Instytucje Nadzoru i Wymiar Sprawiedliwości nie robią NIC aby to zmienić.

  Przestępstwa i oszustwa, które powinny być "ścigane z Urzędu" a przynajmniej dokładnie wyjaśnione - są ignorowane a nawet częstokroć
  wspierane działaniami Instytucji Państwa.

  Jeżeli to jest normalne - to nie żyjemy w normalnym kraju. Niestety.
 • Nawiedził mnie właśnie
  "zliczacz" ilości azbestu na posesji. Jako członek z ramienia - czyli najpierw powiedział, że z urzędu miasta a jak kazałem mu się wylegitymować to się okazało, że tylko z firmy, która dostała zlecenie na to zliczanie. Potem oczywiście sprawdzałem co zapisuje w tych swoich papierach..."tylko" dwukrotnie zawyżył ilość...Tutaj jest clou programu - "Jest pan pierwszy, który pyta o te dokumenty..." Tak ludzie dbają o swoje interesy i kontrolują przestrzeganie prawa.
 • @RICO 12:15:24
  Niechaj żywi nie tracą nadziei. Nigdy. Niech walczą o swoje prawa i swoich dzieci - następnych pokoleń.
  Kłamstwa i oszustwa zawsze przegrają z prawdą
  Najpierw "trzeba rzucić oświaty kaganek"
  Trzeba zacząć od informacji, oceny sytuacji.

  Polska i Polacy bywali już w historii w trudniejszych opałach - i dali sobie radę
  Tak z pewnością będzie i teraz.

  Wierzę głęboko w niezniszczalną potęgę Narodu Polskiego.
 • Moim zdaniem
  Z której strony by nie spojrzeć i na jakikolwiek problem naszego kraju,
  dojdziemy do jednoznacznych wniosków. Aby zmienić sytuacje w kraju
  i jego mieszkańców należy bezwzględnie przejąc władze. Wtedy i tylko wtedy będzie możliwe użycie miotły i odwrócenie katastrofalnego biegu wydarzeń. Moim zdaniem nasza uwaga jest za bardzo skoncentrowana na pieniądzach a za mało na konkretach. Proszę pamiętać ze pieniądz jest jednak wciąż tylko jednym z narzędzi do zdobycia władzy lub szczęścia. Proszę także niezapominań ze od kilku stuleci rodacy tych pieniędzy nie mieli i nie maja tak wiec aż tak bardzo jak zachód nie są patologicznie od nich uzależnieni. Jeżeli o banki i "garbatych" chodzi sprawa nie jest aż tak beznadziejna jak to się wszystkim wydaje. System bankowy jest jak bakteria, gdy nie ma pożywki obumiera lub wynosi się na lepszy grunt.
  Moim zdaniem nasza katastrofalna sytuacja nie jest spowodowana mądrością ciemiężycieli lecz naszą niewiedzą na nadchodzące z zachodu
  procesy i szczerość którą zaoferowaliśmy a podstępne biznesowe rodzime i obce kreatury perfekcyjnie to wykorzystały. Lekcje myślenia którą zaoferowali nam "Solidarnościowi gołodupcy" krzyczący o swobodach i własnościach prywatnych osobiście najczęściej nie mając przysłowiowego własnego roweru przepościliśmy przez palce znowu dając się oszukać.
  Tak wiec podsumowując, aby coś w kraju zmienić należy przejąc władzę. Jedynym na dzień dzisiejszy sposobem jest przejecie władzy poprzez demokratyczny proces wyboru. Każdy inny sposób zakończy się krwią na chodnikach i przegraną społeczeństwa. Aby dokonać procesu przejęcia władzy należy przede wszystkim stworzyć program odnowy, który zainteresuje zdecydowana większość społeczeństwa.
  To tu właśnie powinniśmy położyć nacisk w naszych dyskusjach.
  Polska jako kraj jest tylko i wyłącznie naszą Polaków własnością.
  To my a nie obcy powinniśmy korzystać z jej bogactwa. Jeżeli ludzie chcący naprawy kraju i mający ambicje polityczne poprzez swój program dadzą poczuć społeczeństwu ze to społeczeństwo a nie obcy biznes i kapitał jest właścicielem Polski, będą mieli za sobą rzesze 30 milionów dusz!
 • @Ryszard Opara 15:25:51
  Państwo ma pod opieką szkolnictwo i jednocześnie wielkie narzędzie , aby społeczeństwo umiało liczyć i myśleć logicznie. Jeśli Państwo nie wywiązuje się właściwie z roli "wielkiego nauczyciela" to skąd przypuszczenie, że wybrańcy narodu ( kształceni w większości w tym samym systemie ) będą zdolni do walki ze świetnie przygotowanym przeciwnikiem ??
 • @Stara Baba 15:46:12
  Demokratyczne wybory na ruskich serwerach...
 • @Stara Baba 15:46:12
  "... Aby dokonać procesu przejęcia władzy należy przede wszystkim stworzyć program odnowy, który zainteresuje zdecydowana większość społeczeństwa.
  To tu właśnie powinniśmy położyć nacisk w naszych dyskusjach..." - nic ująć niż dodać.

  Jednak jest problem, z którym powinniśmy się zmierzyć w pierwszej kolejności. Mianowicie: najpierw jesteśmy Polakami a później katolikami, prawosławnym, żydami czy ateistami. Watykańscy janczarzy skutecznie potrafią rozwalić każdą dyskusję o Polsce.

  Tak czy owak: zapraszam na http://ligapolit.pl
 • @korwinista 16:44:03
  Jeżeli myślisz ze demokracja nie zadziała to łap się za nóż i żnij władzę.
  Co do serwerów to przy zdecydowanym poparciu i różnicy głosów ponad
  20% to nawet izraelskie serwery władzy nie pomogą!
 • @Ryszard Opara 15:25:51
  Wszyscy jesteśmy uwikłani i wplątani w skostniałe oszustwo między kłamstwem a prawdą. Nie tylko nauczyciele oszukiwali nas. Sami się oszukujemy i kłócimy, oskarżamy na podstawie błędu zapisanego w ustawie zasadniczej, bo trybunały potwierdziły. A prawda jest jedna, liczba 3 nie jest liczbą parzystą, nie daje koniecznej równowagi dla możliwego życia polskiej demokracji. Czy można bezpiecznie lądować na zablokowanym jednym z 4 sterów? W naszym przypadku, tym czwartym zablokowanym sterem jest polska demokracją. Musimy ją uruchomić. Ciężko będzie, ale czwarty ster jest tu konieczny, aby przywrócić sterowność i równowagę Ojczyzny. Dla Pana to, zawodowe budzenie serca do bicia, i stabilizacja jego pracy, aby nie wchodziło w arytmię.
 • @Ryszard Opara
  Dodatkowo jeszcze, jako lekturę obowiązkową polecam
  goldsilverdvd.com
  Cały świat jest robiony w konia.
 • @Stara Baba 16:58:08
  Nie ma znaczenia przewaga w rzeczywistości, na serwerze będzie "prawidłowy"wynik. Poza tym PKW nie podlega nikomu, no może poza Putinem, i każdy protest załatwia odmownie.
 • -------------ZAPAMIĘTAJ !!! Polaku !!!
  ----NIKT !! Polaków nie broni / G.Kołodko / w dyskusji z byłymi - obecnymi ministrami finansów -POTWIERDZIŁ tylko to !!! o czym wszyscy wiemy --
  --Polska NIE JEST JUŻ dla Polaków -żadna instytucja NIE JEST !! w polskich rękach !! DZIEL i RZĄDZ my sobie u gardeł -ONI ROBIĄ SWOJE bezkarnie
 • @korwinista 21:59:45
  Po co to opowiadać bajki? Zobacz jak Korwin swoje procenty ściboli
  a ty korwinista mówisz ze ci nie zależy? Już macie ich chyba 12%.
  A te bajki o Putinie już się po prostu nudzą. Jedyne co z Polski zachodowi wyrwał to dzięki Pawlakowi kontrakt na gaz. Resztę co jest prawdą dostaje w posiadanie od zachodu którzy za darmochę w Polsce powykupywali lub we wpływy weszli a jak już wszystkie soki z naszych branż wypili odsprzedają ruskim. Do ruskich masz pretensje ze nasi "przyjaciele" za półdarmo nas sprzedają? Zobacz na akcyzy na "gaz z głupków" to nie rzad ruskim sprzedaje lecz zachodnie firmy będące za prawie darmo dzięki naszym sprzedawczykom w ich posiadaniu.
  Panowie, logiki trochę. Ruskie nie muszą się nas Polaków o nic pytać
  bo już nic nie mamy. Wszystko zachodowi rozsprzedane!
 • 700 PLN
  Za jedyne siedemset złotych można w mieście Poznaniu na targu używanego kałasza kupić, nowy model. Pas amunicyjny za grosze Ukraińcy do zakupu dadzą. Sporo widziałem ostatnio kupujących, zainteresowanych też sporo było. Co bardzo nas tutaj na jednostce zadziwia, to fakt, że najwidoczniej nikt z nabywców jeszcze spontanicznego użytku ze swego zakupu nie uczynił. Podług wszelkiej statystyki i żelaznej logiki, na tysiąc kupców dwudziestu choć powinno do banku się udać i spontaniczny porządek zaprowadzić. Ja tak bym uczynił, gdybym długi ekstremalne posiadał, a koledzy z kadry dokładnie tak samo myśłą. W okienku kobita korporacyjna pod lufą od razu debet wykasuje i jeszcze by parę zer do sumy na koncie osobistym dopisała, wszak to pieniądz fiducjarny. Trochę tylko trzeba by ją po cyckach zimną lufą posmyrgać i surowo w oko spoglądnąć. A można by też do serwerowni sobie drogę kałaszem utorować i pana bazdanowca o reset poprosić grzecznie. Oni w bankach nie są wcale bohaterami, za wirtualne euro umierać nie mają wcale zamiaru. Wcześniej to nawet obawialiśmy się, że swobodna dostępność broni automatycznej na czarnym rynku chleb nam nasz żołnierski odbierze, bo Rodacy sami sobie swoją własność po janosikowemu i z fantazją odbierać będą i ochraniać. No i że wolny Polak z żelazkiem w ręku ludzki ład w tym rzydowskim bagnie wyzysku i niewolnictwa samoczynnie zaprowadzi. Ale widać rozkład moralny Narodu postąpił bardziej, niżeśmy z kolegami przeczuwali. Żaden wojadżer się nie znalazł, który by akcję samotrzeć przeprowadził. Choć może być i tak, że akcje te reżim wycisza, żeby lawina nie ruszyła. W każdym razie, gdyby tak kto w Województwie Wielkopolskim bank ING odwiedził i sobie reset robił, to niechby też i moje konto odnalazł, podporucznik Wojska Polskiego, i ten kredyt za rower górski wymazał po przyjacielsku.
 • @Pan podporucznik 23:57:35
  -- lubię cię :)) podporuczniku ! coś jakby po jednych pienądzach jesteśmy :))
 • @Brat Żorża 19:55:52
  Zaliczyłam ten komentarz to pomówień.

  NIE na temat.

  Tu dyskutujemy o kredytach w jakich jesteśmy "my wszyscy" czy chcemy czy nie chcemy.

  Może "Brat Zorza" nie zrozumiał podjetego tematu
  "Dramat Polski – Akt I - Kredyty" .

  Proponuje przeczytać artykuł "Dramat Polski – Akt I - Kredyty"
  i PRZESTAĆ PISAĆ komentarze ewidentnie NIE NA TEMAT.

  Nie rozumię komentarza a domyslać sie nie chcę.
  Pisz na temat
 • @Ryszard Opara 15:34:51
  "Wierzę głęboko w niezniszczalną potęgę Narodu Polskiego."
  Ile lat potrwa to zrzucanie jarzma i jak długo pooddychamy wolnością, gdy wychowano całe miliony mentalnych niewolników?
  Takie procesy wymagają kilku pokoleń.
 • @35stan 14:49:21
  Przeczytałam ten komentarz kilkakrotnie.
  Chyba jeszcze przeczytam wiele razy.
  Niesamowicie relaistyczny i PRAWDZIWIE oceniający naszą sytuację.
  Czyżby pozostał tylko CUD aby coś się zmieniło ?!

  Dla mnie ten komentarz jest piękny.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031